خانه / آموزش / جلوگیری از هک تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام

جلوگیری از هک تلگرام

 

جلوگیری از هک تلگرام

 

 

با افزایش روز افزون شبکه های اجتماعی و برنامه های پیام رسان یکی از نگرانی هایی که افراد دارند بحث امنیت و حریم خصوصی شان است که موضوعی بسیار جدی است در این مقاله نکات و روش هایی را برای جلوگیری از هک شدن اکانت تلگرام برای شما بازگو میکنیم .

 

 

 

ترفندهای جلوگیری از هک تلگرام

روش اول: اگر تا الان قابلیت تایید دو مرحله ای یا همان Tow-Step Verificstion در تلگرام را فعال نکرده اید، هرچه زودتر این فعالسازی را انجام دهید تا ورود به حساب تلگرام  شما بصورت دو مرحله ای و با تایید خودتان صورت بپذیرد.

۱.ابتدا به تنظیمات و به قسمت  privacy and security بروید .

۲. به قسمت two – step verification بروید .

۳. و گزینه ی set additional password رو بزنید.

جلوگیری از هک تلگرام44

۴٫ قسمت های password و email رو به خوبی پر کنید  زیرا password که انتخاب میکنید بعدا برای نصب مجدد تلگرام نیاز است.

۵.خب بعد از اینکه قسمت هارو به خوبی پر کردید با پیغام زیر روبرو میشوید که میگه باید ایمیل خودتون رو چک کنید .

جلوگیری از هک تلگرام22

۶٫ به ایمیل خود نگاه کنید یه ایمیل حاوی یک لینک است که باید به اون لینک بروید توی اون لینک یه پیغام مبنی بر این که عملیات با موفقیت انجام شده مواجه میشید.

الان هرکسی بخواد شماره ی شمارو بزنه اون کد هم بفهمه اون رمزی که در مراحل بالا زدید رو نزده تلگرام شما برای اون بالا نمیاد .

active sessions

لغو دسترسی دستگاه های دیگر به حساب تلگرام شما

روش دوم : اگر می خواهید بدانید که تلگرام تان هک شده یا نه و به عبارت کامل‌تر بتوانید تمام لاگین‌ها(تمام ورودی‌‌ها)به تلگرام با آی‌پی و در زمان‌های مختلف با هر وسیله شامل موبایل یا رایانه و… به تلگرام را رویت کرده و سپس از حساب خارج کنید، مراحل زیر را طی کنید:

۱- ابتدا وارد منوی تلگرام شده و سپس گزینه Settings را انتخاب کنید.
۲- در مرحله بعدی گزینه Privacy and security را انتخاب کنید.
۳-در قسمت security گزینه Active Sessions را انتخاب کنید.
۴- اکنون در قسمت Active Sessions می توانید تمامی اطلاعات(نوع سیستم عامل، آی پی،آخرین زمان اتصال)  دستگاه هایی که به حساب شما متصل هستند را مشاهده کنید.
۵- برای خارج کردن دستگاه های دیگر کافیست گزینه Terminate All Other Sessions لمس کنید.
 

جلوگیری از هک تلگرام48

چند توصیه امنیتی

 راه دیگرهک شدن در تلگرام نصب برنامه هایی خاص بر روی گوشی شماست. این برنامه ها معمولا ظاهری فریبنده دارند و از ظاهر آن ها مشخص نیست که یک برنامه هکر می باشند. یکی از معروف ترین آن ها با نام setting در دستگاه شما ذخیره می شوند. این برنامه ها قادرند تمام اطلاعات گوشی شما را به ایمیلی که در آن وارد می شود ارسال کنند. کافی است شما این برنامه را پیدا کنید و پاک کنید تا عملکرد آن متوقف شود.

هیچگاه کدهای تاییدی که از طرف تلگرام یا هر برنامه دیگری برایتان ارسال می شود را در اختیار هیچ کس حتی نزدیکانتان هم  نگذارید چون این کدهای تایید، کلید راهیابی به حریم خصوصی شما می باشند.

در هنگام انجام عمل Terminate all Sessions از صفحه یک Screen Shot یا همان “عکس از صفحه” بگیرید که در صورت نیاز، آی پی آدرسهای دیگر افرادی  که وارد حساب تلگرام شما شده اند را در اختیار داشته باشید.