خانه / شبکه / راه اندازی شبکه

راه اندازی شبکه

راه اندازی شبکه

رایانه کار مرکز تخصصی راه اندازی شبکه های کامپیوتری

 

عقد قراردادهای سالیانه پشتیبانی و نگهداری شبکه

ارائه سرويس هاي پيشگيرانه بصورت دوره هاي هفتگي، يک ماهه و سه ماهه با توجه به قرارداد

گردآوري و تهيه شناسنامه تجهيزات کامپيوتري موجود توسط تهران شبکه

بررسی ساختار کلی شبکه و رفع ایرادات سخت افزاری و نرم افزاری موجود

تهیه مشخصات کامل سرور(ها)، سیستم­ها، سوئیچ(­ها)، روتر(ها) و ارایه­ ی شناسنامه­ ی تجهیزات

نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات Passive شبکه شامل: کابل، داکت، پریز و پچ ­پنل توسط تهران شبکه

نگهداری و پشتیبانی از تجهیزات Active شبکه شامل: سوییچ، روتر و مودم ADSL

نگهداری و پشتیبانی از سخت‌افزار ایستگاه‌ های کاری شبکه

بررسی وضعیت امنیت اطلاعات در سطح سازمان و بازبینی و پیاده سازی دسترسی ها به منابع

 نصب و راه اندازی سامانه های بک آپ گیری از اطلاعات شرکت ها با توجه به نوع دیتا

کنترل دایمی سخت­ افزارها و نرم­ افزارها برای کاهش بروز مشکلات و کوتاه­ کردن زمان حل مشکل

به روز رساني آنتي ويروس و نصب patch هاي امنيتي

اعزام کارشناس در سریعترین زمان

 پشتیبانی شبکه بصورت آنلاین

  پشتیبانی تلفنی

راه-اندازی-شبکه

 

هدف از راه اندازی شبکه های کامپیوتری

 بسیاری از سازمانهای و شرکت های بزرگ خواهان برقراری ارتباط و انتقال اطلاعات خود به یکدیگر میباشند . این امر به معنای آنست که باید داده های خود را با یکدیگر به اشتراک بگذارند . قبل از پیدایش فناوری شبکه بسیاری از سازمانها و شرکت های بزرگ در آمریکا به تبادل اطلاعات با یکدیگر در داخل شهر خود یا آنکه انتقال داده به شرکت خود در خارج از شهرخود بوده اند . بنابراین تنها راه ارتباطی برای آنها که فقط از طریق اینترنت و به صورت محدود همچون ارسال ایمیل یا گفتگوهای تصویری انجام میشد به نظر میرسید که کافی نبوده است .

 همچنین بزرگترین مشکل که انتقال داده ها به طور امن بوده است نیز مهیا نبوده است . بنابراین  به عنوان یک چالش بزرگ در فناوری اطلاعات برای ایالات متحده امریکا محسوب میشد . این سبب گشت تا بسیاری از شرکت های مهم همچون سیسکو جونیپر و الکاتل یا حتی شرکت معروف اپل شروع به طراحی بنیادی در این زمینه داشته باشند .

شبکه بستری را برای تمام سازمانهای و شرکت ها فراهم می آورد تا در سایه امن دست به انتقال داده های مربوط به خود بزنند . شبکه باعث سهل نمودن کار برای انتقال و بازیابی داده در حجم بسیار وسیع به طور امن می باشد . شبکه نه تنها به عنوان فناوریی که فقط انتقال داده را انجام میدهد بلکه سبب  ایجاد فناوری های دیگر در حوزه های گوناگون همچون نظامی و تحقیقاتی نیز استفاده میشود .

 در حال حاضر فناوری شبکه هر ثانیه رو به پیشرفت می باشد . و این مرهون شرکت های همچون سیسکو است که دست به طراحی و ایجاد دستگاه هایی برای ارائه در شبکه می باشند .

 فناوری شبکه بسیار پیچیده است و دارای سیستمهای پیچیده خاص خود می باشد . فناوری شبکه با توجه به نیاز فرد میتواند متفاوت باشد . میتوانیم مشاهد نماییم که بسیاری از سازمانها . بانک ها . شرکت های خصوصی هر کدام با توجه به نیاز خود از فناوری شبکه با طراحی ها و دستگاه های مختلف استفاده میکنند . بسیاری بر اساس میزان بودجه و نیاز خود شبکه خود را راه اندازی مینمایند .

  فناوری شبکه هم به صورت کابلی و هم به شکل انتقال داده از طریق امواج رادیو فرکانسی (وایرلس)  صورت میگیرد . هر کدام از آنها دارای فناوری متفاوتی چه در به کارگیری دستگاه ها و چه در طراحی دستگاه ها استفاده میکنند . فناوری شبکه کابلی به صورت مسی و فیبر نوری می باشد و فناوری شبکه وایرلس نیز به عنوان یک دانش جداگانه در شبکه مورد استفاده قرار میگیرد .